Мета роботи: ознайомитися з теоретичними відомостями про рефрактометричний метод аналізу та метод висушування визначення масової частки сухих речовин у харчових продуктах
РЕФРАКТОМЕТРІЯ (лат. refractus — переломлений + грец. metreo — виміряю) — оптичний метод аналізу, заснований на вимірюванні показника заломлення (n) речовини, яку визначають.
Абсолютним показником заломлення називають відношення швидкості проходження світла у вакуумі до швидкості проходження світла в речовині, що досліджується. На практиці визначають відносний показник заломлення — відношення швидкості проходження світла в повітрі до швидкості проходження світла в речовині або відношення синуса кута падіння до синуса кута заломлення n = v1/v2 = sin α/sin β, де v1 — швидкість проходження світла в повітрі; v2 — швидкість проходження світла в речовині; α — кут падіння; β — кут заломлення. Показник заломлення залежить від довжини хвилі світла, температури, агрегатного стану, а також від концентрації речовини і природи розчинника, якщо визначають розчини.
Р. використовується для ідентифікації речовини; для кількісного визначення одно-, дво- та багатокомпонентних сумішей; для визначення якості розчинів речовин та термінів їх зберігання.
1.корпус
З допомогою піпетки на робочу поверхню нанести декілька крапель води, накрити накривним скельцем, і з допомогою калібрувального гвинта позначку на шкалі виставити на 0.
За допомогою рефрактометра дослідити надані зразки на жирність та вміст вологи:
Молоко- на робочу поверхню з допомогою піпетки нанести кілька крапель молока – результат 4% жирність домашнього молока
Мед-результат понад 20% вологість меду, вказує на те що мед молодий.
Фруктовий сік- результат 11.5% вказує на допустимий вміст цукру
1.Що таке рефрактометрія?
2.Будова рефрактометра? Області застосування.
3Завдання та організація роботи лабораторії на підприємстві.
5 Вкажіть вимоги до приміщення лабораторії.
6 Який порядок роботи в лабораторії?