biohim
Мета: Ознайомитися з якісними реакціями на виявлення білків. Вивчити методи осадження білків. Визначити вміст білка в харчовому продукті.
Матеріали та обладнання
При вивченні теми необхідно знати фізико-хімічні властивості білків, зворотні і незворотні реакції осадження білків. Для осадження білка необхідно позбавити його факторів, що утримують його врозчині. Ч Білки під впливом зміни рН, підвищення температури, опромінення хвилями різних довжин, радіоактивного випромінювання, а також ряду хімічних речовин (органічних розчинників, важких металів та ін.) зазнають високих змін у просторовій нативній структурі молекули. У результаті цих змін білок втрачає здатність розчинятися у звичайних для нього розчинниках (вода, солеві розчини та ін.), втрачає свої гідрофільні властивості і набуває гідрофобних. Всі ці зміни входять у поняття денатурації. Пептидні зв’язки у білках при денатурації не гідролізуються. Фактично процес денатурації білка зводиться до руйнування нативної вторинної і третинної структури, що, як правило, призводить до втрати ним біологічних властивостей. Реакції осадження білків можна розділити на дві групи: 1) незворотні реакції осадження, при яких білки зазнають глибоких змін і не можутьбути знову розчинені. Наступає денатурація білка. До незворотніх реакцій відносяться,осадження білка солями важких металів, алкалоїдними реактивами, мінеральними йорганічними кислотами, високою температурою. 2) зворотні реакції осадження, при яких осаджені білки не зазнають глибоких змін ітому одержані осади білків можуть бути розчинені у води або іншому розчиннику.Молекула білка при цьому зберігає свої властивості і не піддається денатурації. До зворотніх реакцій слід віднести осадження білків органічними розчинниками (спиртом чи ацетоном) і висолювання білків (осадження під впливом концентрованих розчинів нейтральних солей: МНЦС1, КаСІ, (N114)2504 та ін.)
Завдання 1. Осадження білків солями.
Переглянути відео та провести дослідження
У дві пробірки додаємо яєчний білок, у першу пробірку додаємо насичений водний розчин міді(ІІ) сульфату – утворюється світло- блакитний осад, що свідчить про денатурацію білка.
У другу пробірку додаємо водний розчин свинцю (ІІ) ацетату- утворюється білий осад, що теж свідчить про денатурацію білка. 3.Переглянути відео та зробити порівняльну характеристику методів К'єльдаля і Дюма